Dodatkowe zajęcia sportowe – „Gry i zabawy zespołowe” – Grupa II Motylki

Jak powszechnie wiadomo „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Dodatkowe zajęcia ruchowe w godzinach popołudniowych to ciekawa alternatywa spędzania czasu przez nasze czterolatki. Dzieci w wieku 4-5 lat są bardzo ruchliwe i spontaniczne, co jest naturalnym etapem ich rozwoju. W grupie wyróżnić można także osoby, które wykazują zdolności przywódcze, bardzo przydatne w zabawach z podziałem na grupy.

Potrzeba fizycznego ruchu, współzawodnictwa , a także współdziałania w zespole czy drużynie powinna zostać zakorzeniona w naszych dzieciach już w młodym wieku. Dzięki temu jest szansa, że będą traktowały sport jako naturalny element życia. To właśnie we wczesnym dzieciństwie człowiek najbardziej intensywnie ćwiczy swoje funkcje psychomotoryczne, a nauczyciel przedszkola powinien organizować zajęcia w taki sposób aby dzieci kilkakrotnie miały okazję do wykonywania różnorodnych ćwiczeń gimnastycznych. Każde zajęcia ruchowe dają możliwość integrowania się, wprowadzania zdrowej rywalizacji wśród rówieśników. To wszystko sprawia dzieciom wiele radości i przyjemności. Ponad to zespołowe gry sportowe rozwijają umiejętności interpersonalne, uczą współpracy w grupie i przestrzegania zasad, pomagają w kształtowaniu koncentracji, pamięci, orientacji, spostrzegawczości, refleksu, samodzielności i umiejętności przegrywania.

Zapraszamy dzieci z grupy II Motylki w każdy poniedziałek o godz.14.00-14.30.

Marta M.