Dentobus

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wizyty Dentobusa w placówkach przedszkolnych na terenie Miasta Brzeg!!

DENTOBUS to  mobilny gabinet stomatologiczny (udostępniony przez Wojewodę opolskiego), który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej  oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży .

Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE.  W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne gabinety stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Realizację umożliwia Program Usług Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Po przeglądzie przedszkolaki  dostają informacje o stanie uzębienia oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu oraz drobiazg dla dzielnego pacjenta.W obecnym czasie ( epidemia) nie wykonujemy zabiegów leczniczych.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym, niezbędne  informacje zawarte są w czytelnej prezentacji.

Warunkiem wzięcia udziału jest pisemna zgoda Rodzica/ Opiekuna  ( załączony formularz zgody)

W programie wzięło już udział około 250 przedszkoli w województwa opolskiego. Liczymy, że wykorzystacie Państwo tą bezpłatną możliwość i zaprosicie Dentobus do swojej Placówki przedszkolnej.

Proszę o zebranie zgód do dnia 31.03.21 oraz przekazanie drogą @ informacji o ilości pozytywnych zgód z poszczególnych przedszkoli wraz z adresem placówki i numerem telefonu kontaktowego. Po otrzymanej informacji wyznaczymy termin wizyty.

Pozdrawiam
Grażyna Marasek
Koordynator
Telefon: 537-424-428
mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Linki do pobrania dokumentacji:

Prezentacja "Dentobus"
Zgoda "Dentobus"
Procedury "Dentobus"

 

Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.