Projekt edukacyjny „Przedszkolaki piszą listy - od Sopotu aż do Wisły…”

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu edukacyjnego „Przedszkolaki piszą listy - od Sopotu aż do Wisły. Celem projektu jest ukazanie dzieciom wyjątkowości listu w tradycyjnej formie, a także edukacja regionalna na temat poznawania swojego miejsca, w którym mieszkamy oraz innych regionów Polski. W pierwszym etapie projektu poznawaliśmy naszą miejscowość. Razem zbieraliśmy wszelkie informacje, ciekawostki oraz fotografie. Poznawaliśmy historię naszego miasta, przepiękne zabytki, parki. Po czym stworzyliśmy wspólny album, który wysłaliśmy do jednego z przedszkoli w Warszawie. Jest to także okazja do promocji naszej miejscowości oraz zachęcenia innych do odwiedzin i bliższego poznania pięknego miasta Brzeg.

E. S.

Pływające muzeum przy brzeskiej marinie

Dzieci z naszego przedszkola z gr. II, III, IV oraz V mogły zwiedzić pływające muzeum – barkę IRENĘ. Jest to odrestaurowany zabytek pełniący rolę mobilnego ośrodka kulturalno-edukacyjnego. Dzieci miały okazję pozwiedzać, a także wysłuchać ciekawostek na temat tego pływającego zabytku.

E. S.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W przedszkolu czekały na dzieci miłe niespodzianki. Dzieci zebrały się i wesoło bawiły w ogrodzie przedszkolnym na dmuchańcach, puszczały wielkie bańki mydlane, bawiły się chustą animacyjną.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy dużo radości, spełnienia marzeń, uśmiechów od ucha do ucha, miłości, szczęścia, przyjaciół
i samych wspaniałych przygód.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień już kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka
wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

Ania R.

Wyjście na cmentarz

Dzieci z dwóch najstarszych grup w przedszkolu nr3 (Zajączki i Pszczółki) porządkowały stare groby na cmentarzu przy ul. Ks. Makarskiego w Brzegu, przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

W dniu 25.10.2019r, w ramach akcji MEN „Szkoła Pamięta” dzieci wyruszyły na cmentarz, aby posprzątać i zapalić znicz na starych, opuszczonych grobach. Spacer na cmentarz był długi i wyczerpujący, ale wart wysiłku, cierpliwości naszych wychowanków. Przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się w takim miejscu, dokładnie określiliśmy cel naszej wizyty i kolejność prac. Dzieci pozbierały liście z pomników i alejek, po czym zapaliły przyniesione przez siebie znicze. To była dla dzieci ważna lekcja wychowania rodzinnego, patriotycznego, a przede wszystkim doświadczenie w okazywaniu pamięci, szacunku osobom, które od nas odeszły. Po powrocie dzieci były zmęczone, ale zadowolone z efektów swojej pracy.

Marta M.

Obchody Światowego Dnia Kropki w PP3

Wychowankowie naszego przedszkola już po raz drugi aktywnie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Kropki. Najważniejszym przesłaniem w Dniu Kropki jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś t ukryty talent. Inspiracją do powstania święta stała się książeczka „The Dot”, czyli „Kropka” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Bohaterką bajki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i pomysłowości swojej nauczycielki uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia Kropki zaczęły się od opowiadania i obejrzenia bajki rysunkowej o małej Vashti. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty i możliwości tworząc własne znaczki i szlaczki i tak powstawały „kropkowe” dzieła w całym przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki wyglądały w ten dzień równie „kropkowo” jak ich dzieła - miały na sobie ubrania, bądź jego elementy w kropki.

Marta M.

W grupie Biedronki