Wspólne wydarzenia

FESTYN RODZINNY W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 3 W BRZEGU

W słoneczny czwartek 24 maja 2018 roku w Przedszkolu Publicznym nr 3 odbył się festyn pt. „Tańcz i baw się z nami”, którego celem było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi . Pani Dyrektor Urszula Siwek powitała przybyłych gości zgromadzonych na placu przedszkolnym: Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Lucynę Bończak i wszystkich przyjaciół naszego przedszkola .Dzieci zaprezentowały część artystyczną, a panie nauczycielki przygotowały dla wszystkich niespodziankę taneczną. Po zakończonej części artystycznej Burmistrz Jerzy Wrębiak wręczył dzieciom nagrody i dyplomy za udział w konkursach pt. „ Ja i moja rodzina” i „ Jakie znasz zawody?” I w tym roku uczestnicy festynu mogli skorzystać z wielu atrakcji, tj.: malowanie twarzy, skręcanie balonów ,puszczanie baniek mydlanych, kącika plastycznego, zabaw z chustą animacyjną, dmuchańcy. Wszyscy mogli częstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Tegoroczny festyn rodzinny zakończył się w późnych godzinach popołudniowych. Jego sukces i świetną zabawę zawdzięczamy nie tylko zaangażowaniu nauczycieli, personelu i wychowanków naszego przedszkola, ale przede wszystkim rodzicom, którzy pomagali w jego przygotowaniu. Dziękujemy wszystkim za ich trud i starania, wierząc, że za rok równie doskonale będziemy się bawić.

Agata Z.

WIZYTA ŻOŁNIERZA W PRZEDSZKOLU :)

W piątek 18 maja w ramach projektu „ Poznajemy Zawód” nasze przedszkole odwiedził tata Bartusia z grupy pszczółek Pan Piotr, który jest żołnierzem.

W trakcie wizyty nasz gość przedstawił charakterystykę służby żołnierskiej, codzienne obowiązki żołnierzy oraz zadania Wojska Polskiego. Dowiedzieliśmy się również, że praca żołnierzy nie polega tylko na ochronie ojczyzny, ale jest to również niesienie pomocy potrzebującym np. podczas powodzi. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć też podręczne wyposażenie żołnierza, dzieciaki miały też możliwość przymierzyć hełm żołnierski oraz maskę przeciwgazową, co sprawiło im wiele radości.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu

Agnieszka K.

„ CZERWONY KAPTUREK”

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej naszego przedszkola. Teatr będący syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Rola nauczyciela sprowadza się do rozbudzania i ukierunkowywania aktywności dzieci, ich kreatywności. 14. 05. 2018 (poniedziałek) grupa Pszczółek wystąpiła dla dzieci z całego przedszkola w przedstawieniu teatralnym pt. „Czerwony Kapturek”, które jak wiadomo opowiada o łatwowiernym Kapturku. Dziewczynka zdradza przebiegłemu wilkowi drogę do domku babci. Okazuje się jednak, że chytrego wilka da się przechytrzyć. Żywy, wesoły spektakl pozbawiony przemocy, który uczy posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Spektakl przybliża widzom piękno lasu i całej przyrody. Uczy widzów jak należy się zachowywać w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom i pięknu natury. Gratulacje Pszczółki!

X FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

Festiwal You Can Sing w tym roku odbył się 27 kwietnia( piątek) 2018 r. w Brzeskim Centrum Kultury. Organizatorami Festiwalu byli: Lucyna B. – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu, Wojciech T. – dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej Face The Music. Celem festiwalu każdego roku jest promocja i popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży, oraz prezentacja ich umiejętności wokalnych i wrażliwości artystycznej w dogodnych warunkach. Nasze przedszkole reprezentował na Festiwalu You Can Sing zespół- „Animals” składający się z trzech osób: Alicji K., Piotra M. i Poli D. Dzieci pięknie zaśpiewały i zinterpretowały piosenkę w języku angielskim pt.: „ Old MacDonald”. Każdy uczestnik Festiwalu został nagrodzony upominkami. Serdecznie Gratuluję!

Światowy Dzień Ziemi

Ziemio!

Nie chcemy abyś była zniszczona,

chcemy żebyś była cała zielona,

więc przysięgę Ci składamy,

zniszczyć Ciebie nie damy!

20.04. 2018r. (piątek) obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Światowy Dzień Ziemi". Jest to największe ekologiczne święto światowe. W tym dniu królował kolor zielony. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W tym dniu wyruszyliśmy na uroczysty pochód niosąc ekologiczne transparenty i kolorowe kwiaty. Przedszkolaki chciały w ten sposób pokazać jak bardzo dbają o swoją planetę i ją kochają.

To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie środowiska.

Kasia O.

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu na przedstawienie pt. ,,Szewczyk Dratewka”

Dnia 06 kwietnia 2018 roku przedszkolaki z grupy ,,Motylki” i ,,Pszczółki” pojechały do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Dzieci obejrzały jeden z najpiękniejszych bajkowych utworów Marii Konopnickiej pt. ,,Szewczyk Dratewka” w reżyserii Aleksandra Maksymiaka, który w opowieść o dzielnym szewczyku wkomponował muzyczno-operetkowe konwencje. Przedstawienie teatralne wzruszało i bawiło najmłodszych. Ten pogodny, rozśpiewany pełen ciepła spektakl, opowiadał o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata, pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza,, jak makiem zasiał” . Były też sceny humorystyczne, które wywoływały szczery śmiech. Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem.

Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu ,,Aktywny Kreatywny Maluch- program wsparcia przedszkoli na terenie Gminy Brzeg”, który realizowany jest w bieżącym roku szkolnym w naszym Przedszkolu.

Ewa T.