DZIEŃ KOBIET W GRUPIE PSZCZÓŁEK

Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.
Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek
To jest od chłopców upominek"

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy Pszczółek składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków-laurek. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

Agata Z.

Konkurs matematyczny „Dziecięca matematyka”

20.03.2019r. reprezentacja naszego przedszkola: Lilianna B. i Szymon O. z grupy V wzięła udział w konkursie matematycznym „Dziecięca matematyka”, który odbył się w Przedszkolu Publicznym nr 7. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności matematycznych, rozwijanie operacyjnego rozumowania, doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji. Nasi mali matematycy segregowali, przeliczali, układali zakodowane działania, doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami i oczywiście wszyscy wygrali.

Brawo Lila i Szymon!
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty.

Zdjęcia do obejrzenia TUTAJ

Zajęcie otwarte „Zabawy z literami”

19.03.2019 r. w grupie V odbyło się zajęcie otwarte „Zabawy z literami”. Jego głównym celem było rozbudzenie u dzieci zainteresowań literkami, czytaniem oraz wyrobienie pozytywnego nastawienia do procesu czytania. Uwzględniając indywidualne potrzeby i możliwości dzieci najatrakcyjniejsze i najskuteczniejsze dla dzieci w wieku przedszkolnym jest nauka poprzez zabawę. Wprowadzając dzieci w magiczny świat liter w sposób zabawowy dzieci pozbywają się lęku, niepewności, nabierają przekonania, że czytanie może być przyjemne i wesołe. Podczas zajęcia dzieci wraz z rodzicami bawiły się, odgadywały zagadki słowne, obrazkowe, wykazały się doskonałą spostrzegawczością. Uczestnicy zajęcia otrzymali dyplom „Literkowego Mistrza”.

Dziękuję za aktywny udział w zajęciu
odgadywanie zagadek, refleks, spostrzegawczość i dobry humor.

I Brzeskie Halowe Mistrzostwa Przedszkolaka

1.03.2019r. w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej odbyły się I Brzeskie Halowe Mistrzostwa Przedszkolaka w piłce nożnej pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Organizatorem imprezy był klub sportowy Masters Brzeg. Nasze przedszkole reprezentowali zawodnicy z grupy V „Biedronki”. Mali piłkarze zaprezentowali świetną kondycję, znajomość podstawowych zasad gry w piłkę nożną oraz wielkiego ducha walki. Wspólna gra wprowadziła dzieci w dobry nastrój, w „świat piłki nożnej” oraz z pewnością zachęciła do spędzania wolnego czasu w aktywny sposób.

Dziękuję zawodnikom za wspaniałą grę,
wszystkie strzelone i obronione gole!

Więcej zdjęć na stronie: TUTAJ

Danuta R.

Spotkanie z lekarzem pediatrą w grupie Motylki

Bardzo ważnym i niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka jest ich zdrowie. Troszczą się o nie między innymi rodzice i panie w przedszkolu. Jednak dla oceny stanu zdrowia dziecka potrzebna jest diagnoza specjalisty, w przypadku dzieci lekarza pediatry.

O1 marca 2019 roku dzieci z grupy Motylki odwiedziła mamusia Frania, pani Anna Kowacka–Kuczek, która jest lekarzem pediatrą. Pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat czynników wpływających na ochronę ich zdrowia tj. higieny osobistej, odżywiania oraz ubioru stosownie do warunków atmosferycznych. Opowiedziała także, na czym polega jej praca oraz pokazała podstawowy sprzęt do pracy, jakim jest stetoskop. Wielu przedszkolaków wyraziło chęć przebadania przez lekarza w celu uzyskania informacji na temat własnego zdrowia. Na koniec dzieci wspólnie z panią doktor zatańczyły przy piosence pt. „Hymn zdrowych dzieciaków” i wręczyły podziękowanie za miłe i pouczające spotkanie.

Serdecznie dziękujemy mamusi Frania za poświęcony czas. Wierzymy, że od tej pory dzieci z jeszcze większą świadomością i chęcią będą dbały o swoje zdrowie.

Ewa T.

Poznajemy „KOSMOS”

Zajęcia w grupie III miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Dzieci oglądały różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się też, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO tak naprawdę istnieje. W trakcie różnych zajęć i zabaw dzieci poznały planety układu słonecznego. Każdy miał okazję przyczynić się do stworzenia swojej rakiety kosmicznej. Był to tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

E.S.