JASEŁKA

Jak co roku w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zostały zorganizowane
przez nasze przedszkole Jasełka. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Publicznej Szkoły
Podstawowej nr 8, Pani Lucyny Bończak uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej tejże
szkoły. Udział we wspólnym kolędowaniu wzięły wszystkie przedszkolaki. Przedstawienie
było wyjątkowe, mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale, tworząc
cudowny nastrój radosnych i magicznych świąt. Po przedstawieniu życzenia wszystkim
złożyła Pani Dyrektor Urszula Siwiec. To wspólne spotkanie, pozwoliło wszystkim wczuć się
w atmosferę ciepła, radości i bliskości.
Teraz dzieci i dorośli będą oczekiwać w swoich domach na pierwszą gwiazdkę w wigilijny
wieczór aby wspólnie biesiadować i kolędować.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w 2019 roku życzy społeczność
Publiczne Przedszkole nr 3 w Brzegu.

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „PSZCZÓŁEK”

5 grudnia w grupie „Pszczółek” odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i Rodziców pt.: „Mikołajkowe zabawy”.
Zajęcia rozpoczęły się od rozwiązania zagadki, z którą dzieci świetnie sobie poradziły.

„Pszczółki” miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności muzyczno-tanecznych
oraz wiadomości dotyczących poznanych liter.

Podczas zajęć nie zabrakło muzyki i wesołych  zabaw ruchowych o tematyce mikołajkowej. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wraz z Rodzicami z zaangażowaniem ozdabiali puzzle, które następnie łączyliśmy ze sobą tworząc piękną, kolorową choinkę.

 

To było miło spędzone popołudnie. Wszystkim rodzicom dziękuję za przybycie i aktywny udział w zajęciach.

Kasia O.

Mikołaj do naszego przedszkola również zawitał

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Więc tym bardziej niecierpliwie czekały na jego odwiedziny…

Już od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością zaglądały do okien, zadając ciągle te same pytania: dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj? O której będzie Mikołaj? Zanim jednak zjawił się Mikołaj przedszkolaki oglądały przedstawienie pt.: „Zimowa Opowieść”. Ciężkie kroki i dźwięk dzwoneczków zapowiadały, że zbliża się tak długo oczekiwany Gość. Nagle w drzwiach ukazał się św. Mikołaj z długą siwą brodą. Każda grupa z radością przywitała Gościa piosenką, natomiast on zrewanżował się prezentami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Ania R.

„SEGREGUJ Z NAMI WALCZ Z ODPADAMI” - spotkanie edukacyjne

       O tym jak segregować śmieci i do jakich pojemników należy je wrzucać, przedszkolaki dowiedziały się podczas warsztatów w ramach kampanii edukacyjnej „Segreguj z nami, walcz z odpadami”, prowadzonych w dniu 05.12.2018 r. przez Panią z Zakładu Gospodarowania Odpadami Gać Sp. z o.o.

       Podczas spotkania dzieci ze wszystkich grup wraz bohaterem kampanii, Kapitanem Ziemia, czynnie uczestniczyły w zadaniach, które pomogły zrozumieć im, na czym polega właściwa segregacja odpadów i dlaczego jest ona aż tak istotna. Podczas warsztatów dzieci musiały posegregować przygotowane wcześniej odpady do oznaczonych odpowiednio kolorami pojemników i zrobiły to bezbłędnie. Okazało się, że już tak małe dzieci bardzo dobrze orientują się jak segregować odpady i co to jest recykling. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki utrwalające zdobytą wiedzę. Jesteśmy przekonani, ze powyższe działania w znaczący sposób wpłyną na umacnianie wśród dzieci proekologicznych postaw, a tym samym do dbania przez nie o środowisko naturalne.

Ewa T.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dnia 04.12.2018r. gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny– Pan Andrzej Wojnarowski.

To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  grup od III do V.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również na czym polega jego praca.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. 

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

                                                                  Ewa S.

PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ZDROWIE – SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

         29 listopada w grupie Motylki w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Brzeski system doradztwa edukacyjno-zawodowego od przedszkola do gimnazjum”, zostały przeprowadzone zajęcia , których celem było poznanie zawodu pielęgniarki.

         W tym dniu gościliśmy w przedszkolu panią pielęgniarkę Joasię, mamę naszego kolegi Kubusia, która przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do zmieniającej się pogody oraz właściwie się odżywiać. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie codziennej higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Na zakończenie dzieci zaprosiły gościa do wspólnej gimnastyki, po czym wręczyły podziękowanie. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianki, jaką przygotowała dla dzieci pani pielęgniarka. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe naklejki i dyplom ,,Dzielny pacjent”.

Serdecznie dziękujemy pani Joasi za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Ewa T.

Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.