Wspólne wydarzenia

Światowy Dzień Ziemi

Ziemio!

Nie chcemy abyś była zniszczona,

chcemy żebyś była cała zielona,

więc przysięgę Ci składamy,

zniszczyć Ciebie nie damy!

20.04. 2018r. (piątek) obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Światowy Dzień Ziemi". Jest to największe ekologiczne święto światowe. W tym dniu królował kolor zielony. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W tym dniu wyruszyliśmy na uroczysty pochód niosąc ekologiczne transparenty i kolorowe kwiaty. Przedszkolaki chciały w ten sposób pokazać jak bardzo dbają o swoją planetę i ją kochają.

To był wspaniały dzień. Na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie środowiska.

Kasia O.

WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu na przedstawienie pt. ,,Szewczyk Dratewka”

Dnia 06 kwietnia 2018 roku przedszkolaki z grupy ,,Motylki” i ,,Pszczółki” pojechały do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Dzieci obejrzały jeden z najpiękniejszych bajkowych utworów Marii Konopnickiej pt. ,,Szewczyk Dratewka” w reżyserii Aleksandra Maksymiaka, który w opowieść o dzielnym szewczyku wkomponował muzyczno-operetkowe konwencje. Przedstawienie teatralne wzruszało i bawiło najmłodszych. Ten pogodny, rozśpiewany pełen ciepła spektakl, opowiadał o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata, pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza,, jak makiem zasiał” . Były też sceny humorystyczne, które wywoływały szczery śmiech. Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem.

Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu ,,Aktywny Kreatywny Maluch- program wsparcia przedszkoli na terenie Gminy Brzeg”, który realizowany jest w bieżącym roku szkolnym w naszym Przedszkolu.

Ewa T.

KONKURS PLASTYCZNY

W marcu wybrane dzieci z każdej grupy wzięły udział w konkursie plastycznym. Tematem konkursu było hasło: „JAKIE ZNASZ ZAWODY?”. Przedszkolaki miały głowę pełną ciekawych pomysłów i samodzielnie wykonały piękne i oryginalne prace plastyczne. Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy. Organizatorem konkursu były Izby Rzemieślnicze na terenie Polski. Prace konkursowe będą ocenione na podstawie zgodności wykonanej pracy z podaną tematyką, inwencji, oryginalności i pomysłowości przedstawianego tematu oraz wrażenia estetycznego. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Trzymam kciuki za reprezentację naszego przedszkola!

Kasia O.

TALENTY NA START

IX edycja „ Muzyka ponad granicami”, to konkurs piosenki przedszkolnej organizowany przez Przedszkole Publiczne nr 8. Założeniem organizatorów było upowszechnianie piosenki śpiewanej w języku obcym, pozwalającej odkryć w dziecku jego naturalną muzykalność, rytm i radość śpiewania. Paulinka G. z grupy Misi reprezentowała nasze przedszkole w konkursie śpiewając piosenkę w języku angielskim pt. „ One Little finger ”. Gratulacje! Paulinka pięknie zaśpiewała i zinterpretowała utwór! W nagrodę otrzymała upominek i dyplom. Jeszcze raz Gratulacje Paulinko!

Agata Z.

WIELKANOCNE PRZEDSTAWIENIE

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy gra. Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra.

28 marca wszystkie grupy z naszego przedszkola zostały zaproszone do Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi na przedstawienie pt. „Wielkanocny poranek”. Nasi starsi koledzy, absolwenci naszego przedszkola zaprezentowali program artystyczny, który przybliżył nam zwyczaje i tradycje wielkanocne. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy przedstawienie, które pełne radości wprowadziło nas w przedświąteczny nastrój. Na zakończenie wszyscy obdarowani zostali słodkim upominkiem. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

Wszystkim życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja".

A.Grzegorzewska

POWITANIE WIOSNY

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki…

E. Budryk

W dniu 21.03.2018r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Pomimo chłodnej pogody wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze dzieci. Przedszkolaki z gr. „Biedronek” oraz „Misiów” wyruszyły barwnym korowodem ulicami miasta, aby wziąć udział w Integracyjnym Marszu „Przeganiamy zimę” na Placu Polonii Amerykańskiej. Były konkursy, tańce i śpiewy. Młodsze grupy z naszego przedszkola przeganiały zimę barwnym korowodem wokół okolicy przedszkola. Wszystkim towarzyszył dobry humor i miła atmosfera. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Ewa Smolińska