DRODZY RODZICE !

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej strony na Facebooku, gdzie dostępne są dla Państwa aktualne informacje, a także ciekawe ćwiczenia i materiały do wykorzystania ze swoimi dziećmi w domu.

Wejdź TU

FB      pp3fb

Bal karnawałowy 2020

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy wesoła muzyka i wspaniała zabawa. Nasze przedszkolaki miały okazję wspólnie zintegrować się na długo oczekiwanym balu przebierańców, który odbył się 15.01.2020 roku. Pięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały przygotowane przez rodziców wymyślne stroje. Liczne księżniczki, czarownice, strażacy, policjanci, wróżki, pszczółki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Przy rytmicznej muzyce, pląsach prowadzonych przez panią Anię nikt się nie nudził, dzieci bawiły się znakomicie. Podczas balu dla zmęczonych i spragnionych znalazła się chwila odpoczynku, relaksu przy wspólnym słodkim poczęstunku. Niespodzianką był „balonowy pokaz”, podczas którego pani Ania „czarowała” balonowe cudaki: zwierzątka, miecze, kwiatki. Ponieważ dzieci uwielbiają malowanie buziek chętnym dzieciom panie malowały piękne kolorowe wzory, zwierzątka, postaci bajkowe - co było uzupełnieniem karnawałowych kreacji.

Karnawał w przedszkolu - stroimy więc sale.
Ma być w nich bajkowo, przytulnie, wspaniale.
Są zwoje serpentyn, wieszamy lampiony,
gwiazdeczki błyszczące i barwne balony
.

Danuta R.

Biedronki

Żabki

Motylki

Zajączki

Pszczółki

„NOWOCZESNA OPOWIEŚĆ WILGILIJNA” W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NUMER 3 W BRZEGU.

Dnia 18 grudnia 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Bożego Narodzenia pt. „Nowoczesna Opowieść Wigilijna”. Świąteczne spotkania, w których uczestniczą przedszkolaki ze wszystkich grup, ich rodziny, nauczyciele, pracownicy przedszkola są już wieloletnią tradycją. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu małych artystów wywołało podziw i wzruszenie widzów. Artyści wspaniale wcielili się w odgrywane role, śpiewali kolędy. Dzieci zaśpiewały również piosenkę świąteczną w języku angielskim pt. „I ‘m the happinest Christmas tree”. Na koniec pani Dyrektor Urszula Siwek złożyła wszystkim przybyłym świąteczne życzenia. Takie wspaniałe spotkania utrzymane w świątecznej atmosferze, pełne radości i ciepła na zawsze pozostaną  w naszej pamięci, tworząc z nas jedną wielką Rodzinę.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Życzą Pracownicy PP3

Agata Z.

„W oczekiwaniu na mikołajkowe niespodzianki”

W poniedziałek 9 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy mikołajkowy teatrzyk, który zaprezentował naszym przedszkolakom historię "O Franku Bałwanku''. Dzieci chętnie współpracowały z aktorami oraz dobrze się bawiły! Przedstawienie było nie tylko zabawne, ale także pouczające. Wszystkim przedszkolakom na pewno na długo zostanie w pamięci historia Franka Bałwanka. Po teatrzyku każdą z grup odwiedził z prezentami Święty Mikołaj.

Dziękujemy bardzo Mikołaju za prezenty! Do zobaczenia za rok!
Przedszkolaki z PP3.

Agata Z.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami, aby wspólnie świętować, bawić się i uczyć. Dzieci poznały historię święta, dowiedziały się jak powstają misie, bawiły się przy piosenkach, oglądały prezentację multimedialną, wykonywały prace plastyczne oraz uczestniczyły w różnych zabaw ruchowych. Szczęśliwe przedszkolaki spędziły cały dzień ze swoimi ulubieńcami, dzieląc się swoimi emocjami i walorami pluszowych przyjaciół w grupie rówieśników. Był to czas pełen uśmiechu, dobrej zabawy i nauki.

Kamila Rz.

W grupie 1