Wszystko może być muzyką

Muzyka to bardzo ważny element w edukacji przedszkolnej, wspomagający rozwój dzieci. Grupa „Motylki” bardzo aktywnie uczestniczyła w „Muzycznym tygodniu”. Dzieci poznały różne instrumenty, nauczyły się rozpoznawać wybrane po wydawanych przez nie dźwiękach i wyglądzie. „Motylki” podjęły również próbę grania na niektórych instrumentach, co sprawiło im wielką radość i pokazało, że wcale nie jest to takie proste. Tydzień był pełen, muzyki, tańców i radości. To jest to co „Motylki” lubią najbardziej.

Marzena P.


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 10 maja 2019r. gr. III „Zajączki” wzięli udział w TURNIRJU PIŁKI NOŻNEJ PRZEDSZKOLAKA na stadionie miejskim zorganizowanym przez szkółkę piłkarską RAVEN SOCCER SCHOOL POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA BRZEGU JERZEGI WRĘBIAKA. Turniej pozwolił młodym zawodnikom poczuć ducha rywalizacji i sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z kolegami z innych przedszkoli. Całe zawody przebiegły w atmosferze dobrej zabawy i niesamowitych emocji, które towarzyszyły małym piłkarzom.

E. S.


Zmagania sportowe przed turniejem…

Dwa dni przed turniejem piłkarskim grupa III „Zajączki” miała okazję odbyć trening z Panem Przemysławem Kowalskim tatusiem Jasia, oraz Panem Łukaszem Chodyga trenerami w AKADEMII STAL BRZEG. Trening był bardzo wyczerpujący. Oprócz samego grania w piłkę trenerzy przeprowadzili szereg ćwiczeń przygotowujących małych piłkarzy do gry. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaszczepienie w dzieciach ducha sportu.

E. S.


Nasz mały kącik przyrodniczy…

     „Zajączki” miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie pod okiem nauczycielki samodzielnie zasiały nasiona: mini pomidorków, rzeżuchy, szczypiorku, bazylii, kiełków rzodkiewki. Zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody i dzieci obiecały, że będą je pielęgnować – podlewać. Wszyscy z niecierpliwością czekali, kiedy pojawią się zielone roślinki, ale dzięki codziennym zabiegom pielęgnacyjnym na efekt nie trzeba było długo czekać.

E. S.


Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej w Brzegu

Chcą rozbudzić wśród dzieci zainteresowanie muzyką należy pamiętać, że obcowanie z muzyką nie może być przykrym, męczącym obowiązkiem. Powinno być podporządkowane wewnętrznym potrzebom, zainteresowaniom i upodobaniom dziecka, powinno być źródłem radości i satysfakcji.

Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej w Brzegu, w którym wzięły udział dzieci z grupy V „Biedronki” dostarczył dzieciom dużo radości, uwrażliwił muzycznie oraz rozbudził zainteresowania brzmieniem i wyglądem wielu instrumentów.

Podczas koncertu dzieci usłyszały wiele utworów, które prezentowali uczniowie tejże szkoły - wśród, których byli również nasi absolwenci.

Danuta R.

Poznajemy zawód cukiernika

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Brzeski system doradztwa edukacyjno-zawodowego od przedszkola do gimnazjum” dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach cukierniczych prowadzonych przez panią Agnieszkę Spławińską z firmy ,,Ale Tort!”. Pani Cukiernik z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swoim zawodzie i pasji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca cukiernika, poznały urządzenia i przybory potrzebne do wykonania i dekoracji wypieków, a także obejrzały przepiękne torty. Każdy przedszkolak samodzielnie dekorował swoją muffinkę według własnego pomysłu, używając dużej ilości ozdób przygotowanych przez panią cukiernik. Po zakończonych warsztatach cukierniczych przedszkolaki z apetytem zjadły swoje pięknie udekorowane babeczki. Jesteśmy pewni, że w pamięci dzieci pozostanie nie tylko ich słodki smak, ale również pierwsze doświadczenie kulinarne w branży cukierniczej

Ewa T.

Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.