POWITANIE WIOSNY

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki…

E. Budryk

W dniu 21.03.2018r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Pomimo chłodnej pogody wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze dzieci. Przedszkolaki z gr. „Biedronek” oraz „Misiów” wyruszyły barwnym korowodem ulicami miasta, aby wziąć udział w Integracyjnym Marszu „Przeganiamy zimę” na Placu Polonii Amerykańskiej. Były konkursy, tańce i śpiewy. Młodsze grupy z naszego przedszkola przeganiały zimę barwnym korowodem wokół okolicy przedszkola. Wszystkim towarzyszył dobry humor i miła atmosfera. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Ewa Smolińska


Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.