WYCIECZKA DO TEATRU LALKI I AKTORA

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu na przedstawienie pt. ,,Szewczyk Dratewka”

Dnia 06 kwietnia 2018 roku przedszkolaki z grupy ,,Motylki” i ,,Pszczółki” pojechały do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Dzieci obejrzały jeden z najpiękniejszych bajkowych utworów Marii Konopnickiej pt. ,,Szewczyk Dratewka” w reżyserii Aleksandra Maksymiaka, który w opowieść o dzielnym szewczyku wkomponował muzyczno-operetkowe konwencje. Przedstawienie teatralne wzruszało i bawiło najmłodszych. Ten pogodny, rozśpiewany pełen ciepła spektakl, opowiadał o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata, pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza,, jak makiem zasiał” . Były też sceny humorystyczne, które wywoływały szczery śmiech. Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem.

Wycieczka była zorganizowana w ramach projektu ,,Aktywny Kreatywny Maluch- program wsparcia przedszkoli na terenie Gminy Brzeg”, który realizowany jest w bieżącym roku szkolnym w naszym Przedszkolu.

Ewa T.