„ CZERWONY KAPTUREK”

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej naszego przedszkola. Teatr będący syntezą sztuk, wykorzystuje wszystkie środki wyrazu artystycznego charakterystyczne dla różnych rodzajów twórczości. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Rola nauczyciela sprowadza się do rozbudzania i ukierunkowywania aktywności dzieci, ich kreatywności. 14. 05. 2018 (poniedziałek) grupa Pszczółek wystąpiła dla dzieci z całego przedszkola w przedstawieniu teatralnym pt. „Czerwony Kapturek”, które jak wiadomo opowiada o łatwowiernym Kapturku. Dziewczynka zdradza przebiegłemu wilkowi drogę do domku babci. Okazuje się jednak, że chytrego wilka da się przechytrzyć. Żywy, wesoły spektakl pozbawiony przemocy, który uczy posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Spektakl przybliża widzom piękno lasu i całej przyrody. Uczy widzów jak należy się zachowywać w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom i pięknu natury. Gratulacje Pszczółki!

Agata Z.