PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ZDROWIE – SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

         29 listopada w grupie Motylki w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Brzeski system doradztwa edukacyjno-zawodowego od przedszkola do gimnazjum”, zostały przeprowadzone zajęcia , których celem było poznanie zawodu pielęgniarki.

         W tym dniu gościliśmy w przedszkolu panią pielęgniarkę Joasię, mamę naszego kolegi Kubusia, która przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do zmieniającej się pogody oraz właściwie się odżywiać. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie codziennej higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Na zakończenie dzieci zaprosiły gościa do wspólnej gimnastyki, po czym wręczyły podziękowanie. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianki, jaką przygotowała dla dzieci pani pielęgniarka. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe naklejki i dyplom ,,Dzielny pacjent”.

Serdecznie dziękujemy pani Joasi za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Ewa T.

Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.