MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor serii książek o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Rocznica urodzin autora stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu, Prosiaczka, Kłapouchego, Kangurzycy oraz Tygryska. Maskotki cały czas towarzyszyły dzieciom w tym cudownym dniu. Razem z dziećmi słuchały opowieści pt. „Raz, dwa, trzy. Puchatek szuka”, która pokazuje dzieciom jak ważne są w naszym życiu przyjaźnie oraz empatia do drugiego człowieka. Tekst opowiadania był wprowadzeniem do zabaw muzyczno-ruchowych, po których wszyscy udali się na „małe co nieco”, pyszny miodek, czyli to co misie lubią najbardziej. Każdy przedszkolak zabrał ze sobą do domu dobry humor i wspomnienia ze spotkania z Misiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.

Ewa T.