Uroczyste obchody Święta Niepodległości

8 listopada 2019 roku (piątek) Przedszkolaki z grupy „Zajączków” uczciły 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Siwek, która przywitała wszystkich zebranych gości, w tym Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, a także Rodziców, Dziadków oraz Przedszkolaków. Część artystyczna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Mogliśmy również podziwiać piękny ludowy taniec pt.: „Poszło dziewczę po ziele” w wykonaniu grupy „Żabek”.

Tego dnia dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11:11 wspólnie odśpiewały hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się przy tym do akcji „Szkoła do hymnu”.

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dzieci poprzez swój piękny występ pokazały, że te słowa nie są im obce. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Kasia O.