Programowanie z roboklockami w grupie Pszczółek

W czwartek 14.11.2019r. w naszym przedszkolu gościliśmy pana Tomasza U., który jest trenerem zajęć z robotyki. Przyjechał  do nas już po raz drugi, z trudniejszym zadaniem. Tym razem składaliśmy z klocków według ścisłej instrukcji małpkę. To nie była taka zwykła małpka, bo poruszała się dzięki zamontowanemu silniczkowi. Bardzo ważne było prawidłowe jej złożenie, ale także zaprogramowanie. Dzieci wykonywały polecenia samodzielnie w grupach. Programowanie robomałpki sprawiło dzieciom dużo radości ponieważ mogły wybrać sposób w jaki małpka poruszała rękoma i dodać do tego dowolny dźwięk. Na koniec dzieci wykazały się swoją kreatywnością i ozdobiły, a nawet przebudowały małpkę według własnych upodobań. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Marta M.