Maluszki sadzą warzywa

W miesiącu kwietniu dzieci z grupy „Motylków” postanowiły zabawić się w małych ogrodników. Przed przystąpieniem do pracy związanej z sadzeniem warzyw, przedszkolaki poznały warunki potrzebne roślinom do ich wzrostu. Za pomocą historyjki obrazkowej dowiedziały się w jaki sposób z małego ziarenka wyrosnąć mogą warzywa, które później trafiają na nasz talerz. Swoje czynności maluszki rozpoczęły od przygotowania doniczek z ziemia, następnie razem z Panią dzieci umieszczały w ziemi nasiona sałaty, rzodkiewki, szczypiorku, pietruszki oraz cebulę. Następie doniczki wraz z roślinami zostały podlane i umieszczone na okiennym parapecie. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych. Mam nadzieję, że gdy już nasze warzywa wyrosną dzieci będą je równie chętnie próbowały.

Kasia O.

Mali przyjaciele Ziemi to My!

Świat przyrody jest piękny, tajemniczy i fascynujący, dlatego trzeba się troszczyć o rośliny i zwierzęta nas otaczające. W ubiegłym tygodniu przyswajaliśmy wiedzę o przyrodzie i kształtowaliśmy aktywną postawę dzieci wobec ochrony środowiska. Wrażliwość dziecka na obcowanie z naturą jest bardzo ważne, jest fundamentem ekologicznej świadomości w późniejszym życiu. Dzieci poprzez zabawę poznały jak poprawnie segregować śmieci oraz w jakich miejscach je wyrzucać. Zapoznały się ze sposobami oszczędnego korzystania z wody i dowiedziały się jakie są skutki zanieczyszczania wód i powietrza. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, a podczas wiosennych przygotowań w ogrodzie, dzieci z grupy Motylków zamieniły się w prawdziwych ogrodników i byli świetnymi pomocnikami, a także przyjacielami naszej pięknej planety, Ziemi.

URODZINY AURELKI I FRANIA

W tym miesiącu w grupie "Motylków" obchodziliśmy urodziny Aurelki i Frania. Uśmiechniętej dziewczynki i wesołego chłopca z naszej grupy. Aby ten dzień był dla nich niezapomniany, wszystkie dzieci zaśpiewały głośne "Sto lat!" i złożyły naszym jubilatom życzenia, był też słodki poczęstunek i dużo uśmiechu.

"Serdeczne życzonka samego w życiu słonka, smutków małych jak biedronka, uśmiechu na twarzy i wszystkiego o czym marzysz".

życzą dzieci i Panie z grupy Motylków.

WIOSENNE ZABAWY W OGRODZIE

Tegoroczna pogoda wiosenna nas nie rozpieszczała, ale w końcu zabłysnęły pierwsze promienie słońca, które zachęciły dzieci do wyjścia z budynku, do przedszkolnego ogrodu. Dzieci chętnie spędziły czas na podwórku bawiąc się wesoło i rozwijając sprawność fizyczną, szybkość, gibkość, zręczność, a także obserwowały budzącą się przyrodę, białe stokrotki, zielone pączki na krzewach oraz pierwsze ptaszki. Oczywiście przypomniały sobie także o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas pobytu w ogrodzie. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnych wyjść w piękną, wiosenną, słoneczną pogodę do naszego pięknego ogrodu.

Ewa T.

MAM 4 LATKA - URODZINY IGNASIA

Dzisiaj, 09 kwietnia swoje 4 urodziny obchodził Ignaś. Na początku uroczystości koleżanki i koledzy odśpiewali mu głośne ,,Sta lat”, a następnie solenizantowi wszyscy składali najwspanialsze życzenia. Po życzeniach był czas na słodki poczęstunek ukryty w zaczarowanym torciku. Dzieci z wielkim zaciekawieniem otwierały kawałki tortu, gdzie ukryte były pyszne niespodzianki, co sprawiło dzieciom dużo radości i zabawy.

Jeszcze raz składamy Ci Ignasiu szczere życzenia

Aby spełniły się Twe wszystkie marzenia.

Motylki z wychowawczyniami

WKRÓTCE WIELKANOC

Koniec marca był w naszej grupie okresem przygotowań do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznały tradycje wielkanocnego stołu, opowiedziały w jaki sposób można zrobić piękne pisanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, poznały zwyczaj, ”lanego poniedziałku”. W celu udekorowania domu, z pomocą pań \wykonały palmy, kolorowe pisanki, kurki i zajączki. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, każde z dzieci włożyło w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne.

Ewa T.

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
   I pierwszy promień bliskiej wiosny.
   Dzień bez kłopotów i bez trosk.
    Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
     W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
    Każdego dnia dobry uczynek -
   To jest od chłopców upominek

Zbigniew Jeżyna

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z grupy Motylków składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, pięknych kolorowych laurek oraz kwiatów. W tym dniu w naszej grupie odbyły się wybory Miss, dziewczynki brały udział w różnych konkurecjach, zdobywając tytuły Miss w rozmaitych kategoriach. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili i uczynni dla wszystkich kobietek.