SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

Dnia 16 maja 2018 roku w ramach ,,Dni Bezpiecznych Przedszkoli” w naszym przedszkolu, odbyło się spotkanie z pielęgniarką, panią Joanną Szwed , mamusią Kubusia. Dzieci z radością przywitały zaproszonego gościa. Z zaciekawieniem i uwagą wysłuchały jak pani pielęgniarka opowiada o swojej pracy. Na spotkaniu przybliżyła także dzieciom wiadomości dotyczące zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. Zachęcała do systematycznego dbania o higienę osobistą, mycia ząbków, wizyt u dentysty oraz spacerów na świerzym powietrzu. Przedszkolaki otrzymały również plakietkę ,,dzielny pacjent”, którą dumnie pokazywali rodzicom. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie i wręczyły pamiątkowy medal.

Bardzo dziękujemy pani Joannie za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i ciekawe spotkanie z przedszkolakami.

Ewa T.