ZAJĘCIE OTWARTE Z RODZICAMI ,, W ŚWIECIE TEATRU- BAŚNIE I BAJKI, KTÓRE ZNAMY”

W świecie teatru- bajki i baśnie, które znamy – pod takim tytułem odbyły się 25 kwietnia 2018 r. zajęcia otwarte dla rodziców dzieci  grupy „Pszczółek”. Zajęcia rozpoczęły się przedstawieniem pt.: „Czerwony Kapturek” w którym wystąpiły dzieci z grupy II, po pięknym przedstawieniu zakończonym ukłonem małych aktorów i gromkimi brawami ze strony widowni rozpoczęliśmy wspólne zabawy. Na początku przywitaliśmy się w kole zabawą integracyjną „Witamy się”, następnie dzieci za pomocą magicznego zaklęcia losowały z kufra rekwizyty i dopasowywały je do odpowiedniej baśni. Do zabawy również zostali zaproszeni rodzice, którzy wraz ze swoimi dziećmi zatańczyli do piosenki „Krasnoludek” oraz musieli zamienić się w „Kopciuszka” i oddzielić groch od fasoli. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w projekcie edukacyjnym „Każdy może być aktorem” oraz nagrody za wykonanie kukiełki. Zajęcia miały na celu podsumowanie wiedzy zdobytej przez przez dzieci w trakcie realizowanego projektu edukacyjnego „Każdy może być aktorem” oraz zaobserwowanie przez rodziców jak dziecko funkcjonuje na tle grupy.

Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękuję za aktywny udział w zajęciu, świetny humor i wspaniałą zabawę z dziećmi.

Kasia O.


OBCHODZIMY DZIEŃ SAPERA

„Saper”

Saper miny wciąż rozbraja, 
Niewypały, niewybuchy
I inne wojny okruchy.

Dawniej to byli pionierzy, 
Czyli pierwsi wśród żołnierzy, 
Utorować trzeba drogę
I przełamać własną trwogę…

Święto to obchodzone jest już od 1946. Zostało ustanowione na cześć sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej 16 kwietnia 1945 roku. W tamtym okresie Saperzy wnieśli ogromny wkład w odzyskanie ziem polskich. Pszczółki uczciły to święto, oglądając ciekawą prezentację, która zaprezentowała dzieciom, jak należy zachować się w kontakcie z niewybuchami- przedmioty zawierające materiał wybuchowy. Dzieci dowiedziały się, jak rozpoznać zagrożenie i jak szybko i bezpiecznie na nie reagować. Nie wiemy, ile jeszcze niebezpiecznych pamiątek kryje się pod ziemią. Zaciekawione tematem przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań.

Agata Z.

„Saper”

Saper miny wciąż rozbraja,
Niewypały, niewybuchy
I inne wojny okruchy.

Dawniej to byli pionierzy,
Czyli pierwsi wśród żołnierzy,
Utorować trzeba drogę
I przełamać własną trwogę…

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W BRZEGU

26 marca 2018 grupa Pszczółek i Mróweczek odbyła wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Brzegu, której celem było poznanie zawodu żołnierza, zapoznanie się z funkcjonowaniem Jednostki, specyfiką służby wojskowej, oraz obejrzeniem sprzętu wojskowego. Dzieci mogły oglądać odznaczenia wojskowe, zdjęcia, mapy historyczne, sztandar Jednostki. Duże zainteresowanie wzbudził kombinezon i robot saperski do rozbrajania ładunków wybuchowych. Każdy, kto chciał mógł przymierzyć ciężki żołnierski hełm. Wizyta w muzeum Wojska Polskiego stała się dla dzieci lekcją patriotyzmu. Wycieczka sprawiła przedszkolakom wiele radości. Bardzo chcieliśmy podziękować tatusiowi Bartusia S. z grupy Pszczółek- Panu Piotrowi za pomoc w organizacji wycieczki. Dziękujemy!

Tekst : Agata Z.


INNOWACJA PDAGOGICZNA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

„ ZABAWA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM NA CO DZIEŃ”

Każde nasze przygody z bohaterami bajki rozpoczynają się od przywitania piosenką pt.: „ Hello Tom, hello Keri”. Na kolejnych zajęciach poznaliśmy piosenkę pt. „ In and out”, oraz kluczowe słowa: frog – żaba, coin – moneta, in – w, out – na zewnątrz. Po obejrzeniu kolejnego odcinka bajki, dzieci stojąc w kole miały reagować na słowa in – wskoczyć do koła; out – wyskoczyć z koła. Następnie kolorowały w kartach pracy psa – dog i żabę – frog, kiedy karty się zaginają pies i żaba są w wodzie, a kiedy się otwierają są na zewnątrz. Myślę, że to fajna forma utrwalenia całego kontekstu zajęć.

Agata Z.


„DZIEŃ KOBIET”

O Nasze Koleżanki – Damy
zawsze pięknie pozdrawiamy,
w drzwiach je przepuszczamy,
o swą grzeczność dbamy...
Bez przerwy je czcimy!
No – bo je lubimy!

Chłopcy z grupy Pszczółek

Agata Z.


O Nasze Koleżanki – Damy
zawsze pięknie pozdrawiamy,
w drzwiach je przepuszczamy,
o swą grzeczność dbamy...
Bez przerwy je czcimy!
No – bo je lubimy!

Chłopcy z grupy Pszczółek

Agata Z.

ZAJĘCIA OTWARTE Z UDZIAŁEM DZIECI I RODZICÓW W GRUPIE PSZCZÓŁEK

    Bardzo ważnym aspektem w prawidłowym funkcjonowaniu przedszkola jest właściwa współpraca pomiędzy rodzicami, a placówką. Jedną z tych form są zajęcia otwarte, które w grupie „ Pszczółek” odbyły się 05. 02 ( poniedziałek ). Zajęcia takie kryją w sobie wiele wartości:

- pozwalają rodzicom obserwować dziecko i spostrzegać je na tle grupy,

- są bardzo dobrym materiałem do dyskusji z rodzicem na temat sfer działalności dziecka, nad którymi należy popracować,

- zajęcia, w których czynny udział biorą rodzice wraz z dziećmi.

     Podczas zajęć otwartych pt. „ Zabawy i sporty zimowe ” dzieci przywitały rodziców piosenką pt. „ Zimowa poleczka”, następnie wraz z rodzicami brały udział w zabawach ruchowych. Dzieciom i rodzicom spodobały się najbardziej takie zabawy jak: jazda na nartach, sankach, oraz zabawa z chustą animacyjną. Na koniec po wyczerpujących zabawach była chwila wyciszenia przy „Zimowej kołysance”. W nagrodę wszystkim sportowcom zostały wręczone medale.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólną zabawę i udział w zajęciu.

Dzieci i pani Agata Z.


MALI ODKRYWCY KOSMOSU

    W ubiegłym tygodniu w grupie Pszczółek odbywały się zajęcia w których przedszkolaki odkrywały tajemnice kosmosu. Dowiedziały się wielu ciekawostek o wszechświecie, poznały nowe pojęcia takie jak: kometa, planety, meteoryt, Księżyc czy Słońce. Stworzyliśmy w naszej sali „Kosmiczny kącik”, w którym umieszczone zostały zdjęcia, plansze oraz ilustracje związane z omawianą tematyką. Przedszkolaki wykonały prace plastyczną pt.: „Rakieta” wykorzystując do tego figury geometryczne, utrwalając przy tym kolory i kształty, a także poznały piosenkę, rymowankę, aktywnie brały udział w zabawach i latały jak rakieta lądując na wielu ciekawych planetach.

     Nie mogliśmy także zapomnieć o przybyszach z innej planety, dlatego ostatniego dnia naszej kosmicznej podróży dzieci wcieliły się w rolę ufoludków. Zakończeniem przygody jaką dało nam poznawanie kosmosu było wspólne wykonanie rakiety, w której wszyscy chętnie brali udział. Dzieci po skończeniu pracy podziwiały swoją konstrukcję z uśmiechem na twarzy. Myślę, że zajęcia dostarczyły przedszkolakom dużo miłych przeżyć i zachęciły do dalszego poznawania kosmosu.

Kasia O.


Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.