PRZEGLĄD RECYTATORSKI

    Dnia 24.04.2018r. w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Brzegu odbył się XVIII Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem „Ziemia oczekuje pomocy”. Celem przeglądu było wprowadzenie uczestników w świat poezji dziecięcej o tematyce przyrodniczo – ekologicznej, kształtowanie umiejętności wyrażania własnych emocji poprzez recytację, budzenie wrażliwości na piękno przyrody. Nasze przedszkole reprezentowali: Ksenia Machnio – z grupy 6 – latków „Misi”, recytując wiersz: „Żyj z przyrodą w zgodzie” oraz Alan Bojdys – z grupy 5 – latków „Mróweczek”, recytując wiersz: „Ratujmy Ziemię”. Swoimi występami dzieci tak zachwyciły Jury, że wszyscy zdobyli I miejsce. Za swoje recytatorskie prezentacje otrzymały gromkie brawa, dyplomy oraz wspaniałe nagrody.

Serdecznie gratuluję Kseni i Alanowi

za piękne reprezentowanie naszego przedszkola.

A. Grzegorzewska

OGLĄDAMY I DOŚWIADCZAMY… CZYLI ELEMENTY WYPOSAŻENIA ŻOŁNIERZA

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej poznajemy zawód żołnierza. Przyniosłam do przedszkola kilka elementów wyposażenia żołnierza. Były to m. in. kompas, lornetka, taśma saperska, kamizelki taktyczne, gogle ochronne, kotwiczka saperska, plecak wojskowy, saperka, hełm woskowy, maska przeciwgazowa a także techniczne środki łączności. Te ostatnie najbardziej chyba zaciekawiły dzieci, ponieważ dzięki nim mogły naprawdę do siebie zadzwonić i rozmawiać. Było to dla nich bardzo dziwne, a zarazem bardzo ciekawe i interesujące doświadczenie. „Jak to możliwe, że to działa”. Dzieci mogły dokładnie wszystkie rzeczy pooglądać, dotknąć, a także przymierzyć i poczuć się choć w małej części jak żołnierz.

Ewa Smolińska

WIOSENNE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

   Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym dostarczają nam wiele radości oraz sprawiają, że wzrasta nasza odporność i jesteśmy zdrowi. W czasie wesołych harców kształtuje się także nasza zręczność, zwinność, wytrzymałość i siła. Dzięki temu, że nasz ogród jest duży i baśniowo piękny, możemy również obserwować i podziwiać przyrodę.

A. Kubicka


Wycieczka przedszkolaków do Jednostki Wojskowej w Brzegu

26 marca 2018 grupa Pszczółek i Mróweczek odbyła wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Brzegu, której celem było poznanie zawodu żołnierza, zapoznanie się z funkcjonowaniem Jednostki, specyfiką służby wojskowej, oraz obejrzeniem sprzętu wojskowego. Dzieci mogły oglądać odznaczenia wojskowe, zdjęcia, mapy historyczne, sztandar Jednostki. Duże zainteresowanie wzbudził kombinezon i robot saperski do rozbrajania ładunków wybuchowych. Każdy, kto chciał mógł przymierzyć ciężki żołnierski hełm. Wizyta w muzeum Wojska Polskiego stała się dla dzieci lekcją patriotyzmu. Wycieczka sprawiła przedszkolakom wiele radości. Bardzo chcieliśmy podziękować tatusiowi Bartusia S. z grupy Pszczółek- Panu Piotrowi za pomoc w organizacji wycieczki. Dziękujemy!

Tekst: Agata Z.


POZNAJEMY ZAWÓD AKTOR – PROJEKT EDUKACYJNY

    Zabawy w teatr odgrywają wszechstronną rolę w rozwoju dzieci. Zbliżają je do piękna, są źródłem wielu wrażeń. Uczą sposobów radzenia sobie z własnymi emocjami. Wyzwalają u dzieci radość, umożliwiają pokazanie się na tle grupy, otworzenie się. Dzieci nieśmiałe, mało aktywne, nabierają odwagi i pewności siebie, aby stanąć przed publicznością i zagrać swoją rolę. W ten sposób uwalniają się od swoich wewnętrznych zahamowań. Uczą się kontroli nad swoim zachowaniem, a także wyrażania swoich życzeń i pragnień.

A. Kubicka


8 MARCA DZIEŃ KOBIET

     Warto corocznie przypominać dzieciom, że istnieje takie święto  jak Dzień Kobiet i warto w tym dniu zrobić coś miłego dla koleżanki, Pani czy też mamy. Warto w tym dniu być miłym i uprzejmym, przeprosić za ewentualne złośliwości, uśmiechać się przez cały dzień i postarać się jak najmniej psocić. Chłopcy z naszej grupy wręczyli laurki swoim koleżankom i serdecznie je uściskali. Z życzeniami przyszedł także Tomuś z grupy Misiów, który zagrał na gitarze dla wszystkich dziewczynek piękne „Sto lat”. Cudownie by było, gdyby te dobre zachowania udało się przenieść na wszystkie pozostałe dni

Ewa Smolińska


ZAJĘCIA OTWARTE Pt. „ZIMĄ WKOŁO JEST WESOŁO”

1 marca 2018 r. w grupie „ mróweczek” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków mamusie oraz tatusiowie licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Zajęcia prowadziła wychowawczyni – Agnieszka Kubicka.

Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania, poczynając od tańców, zagadek oraz rozwiązywania zadań na tablicy multimedialnej. Bawiliśmy się z rodzicami w różne sporty zimowe, jeździliśmy na nartach i lepiliśmy bałwanka z kartonów papieru. Na koniec zajęć dzieci wykonały prezentacje tańca zimowego i otrzymały medale za udział w zajęciach.

W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci oraz rodzice chętnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych formach aktywności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.

Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia…

Wychowawczyni dziękuje wszystkim rodzicom oraz dziadkom za przybycie na zajęcia.

Agnieszka Kubicka


Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.