WYCIECZKA EDUKACYJNA DO AFRYKARIUM

Afrykarium to największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu. W specjalnym budynku stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je żółwie, kolorowe ryby, manaty hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń. Edukacyjną wycieczkę do Afrykarium odbyliśmy 25.04.2018r. w ramach projektu „Aktywny Kreatywny Maluch”. Dopisała nam pogoda, dobry humor, nawet zwierzęta się do nas uśmiechały. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca.

Danuta R.

SPOTKANIE EDUKACYJNE W BPEC

Wszyscy powinni mieć świadomość, że ochrona środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością i obowiązkiem każdego człowieka, gdyż każdy jest tylko chwilowym użytkownikiem tego środowiska i ma obowiązek przekazać je innym, następnym pokoleniom. Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza.

Mając to na uwadze odbyliśmy wycieczkę do Brzeskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, gdzie oprowadzał nas tatuś Szymona O. Spotkanie miało charakter edukacyjny, dzieci obejrzały prezentację, kotły, taśmociąg, dowiedziały się jak ogrzewać dom, mieszkanie w sposób ekologiczny, korzystny dla środowiska i dla nas samych.

Dziękujemy tatusiowi Szymona za miłe przejęcie,
ciekawe i pouczające spotkanie oraz prezenty
.

Pamiętajmy! Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko!

Danuta R.

OGLĄDAMY I DOŚWIADCZAMY… CZYLI ELEMENTY WYPOSAŻENIA ŻOŁNIERZA

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej poznajemy zawód żołnierza. Przyniosłam do przedszkola kilka elementów wyposażenia żołnierza. Były to m. in. kompas, lornetka, taśma saperska, kamizelki taktyczne, gogle ochronne, kotwiczka saperska, plecak wojskowy, saperka, hełm woskowy, maska przeciwgazowa a także techniczne środki łączności. Te ostatnie najbardziej chyba zaciekawiły dzieci, ponieważ dzięki nim mogły naprawdę do siebie zadzwonić i rozmawiać. Było to dla nich bardzo dziwne, a zarazem bardzo ciekawe i interesujące doświadczenie. „Jak to możliwe, że to działa”. Dzieci mogły dokładnie wszystkie rzeczy pooglądać, dotknąć, a także przymierzyć i poczuć się choć w małej części jak żołnierz.

KONKURS RECYTATORSKI

W czwartek 19.04.2018 roku w Przeglądzie Małych Form Scenicznych w Przedszkolu Publicznym nr. 11 nasze przedszkole reprezentowali Pola oraz Szymon. Wspólnie recytowali wiersz pt.: „Prośba Żaby” autorstwa G. Świerczyńskiej. Nasi mali artyści zaprezentowali się z jak najlepszej strony, za co na koniec otrzymali wspaniałe nagrody, które wręczał wiceburmistrz miasta Brzeg Tomasz Witkowski. Gratulujemy serdecznie Poli i Szymonowi.

DZIEŃ SAPERA W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ 1 PUŁKU SAPERÓW W BRZEGU

My pierwsza brygada
Strzelecka gromada
Na stos!
Rzuciliśmy swój życia los,
Na stos, na stos!

13 kwietnia udaliśmy się do Jednostki Wojskowej w Brzegu. Celem wycieczki było uczestnictwo w obchodach Święta Wojsk Inżynieryjnych w ramach innowacji pedagogicznej poznajemy zawód żołnierza „Brzeski System Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego – Od Przedszkola Do Gimnazjum”. Gdy dotarliśmy do celu zostaliśmy pokierowani na plac defiladowy tam mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym apelu. Po jego zakończeniu odbyła się defilada żołnierzy przy wojskowej orkiestrze. Mieliśmy okazję pooglądać i zobaczyć sprzęt inżynieryjny na którym pracują i szkolą się żołnierze, zrobił on ogromne wrażenie na dzieciach. Następnie zostaliśmy zaproszeni na stołówkę gdzie spożyliśmy pyszną wojskową grochówkę.

Dzień ten był dla nas bardzo interesujący, ciekawy i pełen wrażeń i wydarzeń, które na długo zostaną w pamięci. A może za parę lat któryś z naszych chłopców zostanie żołnierzem

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

W sobotnie przedpołudnie 14 kwietnia w Hali Sportowej PSP nr 3 przy ul. Kamiennej, odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały dwie 5 - osobowe drużyny: pięciolatków z grupy „Biedronek”: Emilka, Krzysiu, Filip, Tymon, Ania oraz 6 – latków z grupy „Misiów”: Patrycja, Tomek, Karol, Julian, Nikola. Każda drużyna brała udział w trzech konkurencjach sportowych. Po raz pierwszy w olimpiadzie, z każdego przedszkola brało udział dwóch rodziców. Dla nich również były przygotowane ciekawe konkurencje. Nasze przedszkole reprezentowała mamusia Emilki – Pani Pasternak oraz tatuś Julka – Pan Sanecki. Nie zabrakło emocji, siły i wytrwałości. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli. W tym dniu każdy uczestnik olimpiady był zwycięzcą i zasłużył na ogromne brawa. Przedszkolne reprezentacje z dumą pozowały do zdjęć, odbierając puchar i dyplom uznania od Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

Jeszcze raz gratulujemy! Dziękujemy za sportową postawę, ducha rywalizacji, godne reprezentowanie przedszkola i świetną zabawę. Dziękujemy również wszystkim kolegom i rodzicom obecnym na olimpiadzie za wspaniały doping.

A.Grzegorzewska

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wesołego zajączka, co po stole bryka.
Smacznościami wypełnionymi, świątecznego koszyka.
Smacznego jajka, mokrego dyngusa.
Radości płynącej, ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Pogody ducha oraz niezapomnianych chwil, spędzonych
przy wspólnym stole z najbliższą rodziną.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!!!

Życzą: „Biedronki”, Danuta R., Ewa S.