PROJEKT EDUKACYJNY „ZABAWA W TEATR-AKTOR”

Projekt jest częścią składową innowacji pedagogicznej „ Brzeski system doradztwa edukacyjno- zawodowego od przedszkola do gimnazjum”.

Realizując projekt podejmowaliśmy wiele działań, których głównym celem było poznanie zawodu aktora oraz wspomaganie rozwoju aktywności twórczej i rozbudzanie talentów wśród dzieci. W sali zajęć utworzyliśmy „Kącik teatralny”, wzbogaciliśmy go w różnorodne rekwizyty: maski, kukiełki, pacynki, stroje, opaski, plansze demonstracyjne. Dzieci często i bardzo chętnie uczestniczyły w zorganizowanych oraz dowolnych zabawach dramowych, odgrywały dowolne scenki, tworzyły dialogi, przebierały się w wybrane stroje. Przedszkolaki podczas zajęć, zabaw poznały tajniki obrazkowego teatrzyku Kamishibai. Zgromadziliśmy zdjęcia aktorów, wspólnie wykonaliśmy plakat „Aktorzy znani i lubiani”. Mamusia Filipka przygotowała prezentację o wujku aktorze - za co bardzo dziękujemy.

Zabawy w teatr dostarczyły dzieciom dużo radości i śmiechu, wyzwoliły zdolności i talenty aktorskie, pozwoliły dzieciom pokonać nieśmiałość. Takie zabawy wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość i rozładowują nagromadzone emocje.

Danuta R.