NASZE CYKLICZNE „SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ”

    „Spotkania z książką” dostarczają nam wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Dzięki nim poznajemy również bohaterów ulubionych książek dla dzieci oraz ich przygody. Podczas kolejnych spotkań Pani Teresa zapoznała nas z: „Księżniczką na ziarnku grochu”, bajką „Trzy świnki” oraz przesympatyczną Pippi. Podsumowaniem każdego naszego spotkania są ciekawe zabawy i zagadki dotyczące poznanej książki. Chętnie w nich uczestniczymy, sprawdzamy swoją wiedzę, choć na chwilę możemy się przenieść w bajkowy świat. A oto fotorelacja ze spotkań:A. Grzegorzewska

PRZEGLĄD RECYTATORSKI (2)

    Dnia 24.04.2018r. w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Brzegu odbył się XVIII Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem „Ziemia oczekuje pomocy”. Celem przeglądu było wprowadzenie uczestników w świat poezji dziecięcej o tematyce przyrodniczo – ekologicznej, kształtowanie umiejętności wyrażania własnych emocji poprzez recytację, budzenie wrażliwości na piękno przyrody. Nasze przedszkole reprezentowali: Ksenia Machnio – z grupy 6 – latków „Misi”, recytując wiersz: „Żyj z przyrodą w zgodzie” oraz Alan Bojdys – z grupy 5 – latków „Mróweczek”, recytując wiersz: „Ratujmy Ziemię”. Swoimi występami dzieci tak zachwyciły Jury, że wszyscy zdobyli I miejsce. Za swoje recytatorskie prezentacje otrzymały gromkie brawa, dyplomy oraz wspaniałe nagrody.

Serdecznie gratuluję Kseni i Alanowi

za piękne reprezentowanie naszego przedszkola.

A. Grzegorzewska

DZIEŃ SAPERA W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ 1 PUŁKU SAPERÓW W BRZEGU

My pierwsza brygada  
Strzelecka gromada  
Na stos!
Rzuciliśmy swój życia los, 
Na stos, na stos!  

13 kwietnia udaliśmy się do Jednostki Wojskowej w Brzegu. Celem wycieczki było uczestnictwo w obchodach Święta Wojsk Inżynieryjnych w ramach innowacji pedagogicznej poznajemy zawód żołnierza „Brzeski System Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego – Od Przedszkola Do Gimnazjum”. Gdy dotarliśmy do celu zostaliśmy pokierowani na plac defiladowy tam mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym apelu. Po jego zakończeniu odbyła się defilada żołnierzy przy wojskowej orkiestrze. Mieliśmy okazję pooglądać i zobaczyć sprzęt inżynieryjny na którym pracują i szkolą się żołnierze, zrobił on ogromne wrażenie na dzieciach. Następnie zostaliśmy zaproszeni na stołówkę gdzie spożyliśmy pyszną wojskową grochówkę.

Dzień ten był dla nas bardzo interesujący, ciekawy i pełen wrażeń i wydarzeń, które na długo zostaną w pamięci. A może za parę lat któryś z naszych chłopców zostanie żołnierzem

Ewa Smolińska

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

W sobotnie przedpołudnie 14 kwietnia w Hali Sportowej PSP nr 3 przy ul. Kamiennej, odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały dwie 5 - osobowe drużyny: pięciolatków z grupy „Biedronek”: Emilka, Krzysiu, Filip, Tymon, Ania oraz 6 – latków z grupy „Misiów”: Patrycja, Tomek, Karol, Julian, Nikola. Każda drużyna brała udział w trzech konkurencjach sportowych. Po raz pierwszy w olimpiadzie, z każdego przedszkola brało udział dwóch rodziców. Dla nich również były przygotowane ciekawe konkurencje. Nasze przedszkole reprezentowała mamusia Emilki – Pani Pasternak oraz tatuś Julka – Pan Sanecki. Nie zabrakło emocji, siły i wytrwałości. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli. W tym dniu każdy uczestnik olimpiady był zwycięzcą i zasłużył na ogromne brawa. Przedszkolne reprezentacje z dumą pozowały do zdjęć, odbierając puchar i dyplom uznania od Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

Jeszcze raz gratulujemy! Dziękujemy za sportową postawę, ducha rywalizacji, godne reprezentowanie przedszkola i świetną zabawę. Dziękujemy również wszystkim kolegom i rodzicom obecnym na olimpiadzie za wspaniały doping.

A.Grzegorzewska


KONKURSY PLASTYCZNE

Konkursy plastyczne

„Saperska kartka wielkanocna”, „Jakie znasz zawody”

     Chętnie i aktywnie włączamy się do udziału w różnych konkursach organizowanych na terenie naszego miasta i w województwie. W miesiącu marcu wzięliśmy udział w konkursie plastycznym „Saperska Kartka Wielkanocna” organizowanym przez bibliotekę Klubu 1. Pułku Saperów skierowanym do dzieci z przedszkoli i szkół brzeskich. Prace można było wykonać dowolną techniką z zastosowaniem akcentów wojskowych. 20 marca (we wtorek) w Klubie 1.Pułku Saperów odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i spotkanie laureatów. Naszą grupę reprezentowała Gabrysia i Tomek. Ich prace zostały wyróżnione. Gratulujemy!

       Wzięliśmy także udział w regionalnym konkursie plastycznym „Jakie znasz zawody”, organizowanym przez Izbę Rzemieślniczą. Prace konkursowe wykonali: Ksenia i Kacper, przedstawiając zawód fryzjera i zagarmistrza. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec kwietnia. Trzymamy kciuki!

A. Grzegorzewska


ZAJĘCIE OTWARTE - „ZABAWY Z LITERKAMI”

Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak funkcjonuje nasze dziecko w grupie przedszkolnej, jakie ma problemy i trudności. To czas poświęcony tylko dzieciom. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał naszym dzieciom, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne. 

14 marca w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte pt.: „Zabawy z literkami”. Podczas spotkania – w toku różnych działań, zabaw i zagadek, rodzice mogli poznać wiedzę swoich pociech w zakresie ich gotowości do nauki czytania. Mogli zaobserwować dzieci, ich chęć współpracy z innymi, ich zaangażowanie oraz aktywność. Spotkanie dostarczyło wiele radości, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców. „MISIE” bez problemu poradziły sobie ze wszystkimi zagadkami i udowodniły, że już naprawdę dużo wiedzą.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom oraz dzieciom za tak liczny, aktywny udział i wspólną zabawę.

A. Grzegorzewska


KONKURS „TALENTY NA START”

14 lutego Paulinka reprezentowała nasze przedszkole w konkursie muzycznym „Talenty na start” w Przedszkolu Publicznym nr 8. W tym roku tematem przewodnim było „Muzyka ponad granicami” i wszyscy uczestniczyli musieli wykonać utwory w języku angielskim. Gospodarze przywitali wszystkich piękną owocowa piosenką. Nasza reprezentantka wykonała utwór pt. „My little finger”. Wszyscy przedszkolacy podjęli wyzwanie i świetnie sobie poradzili z zadaniem i zajęli pierwsze miejsca. Nagrody i dyplomy wręczył Burmistrz Brzegu pan Jerzy Wrębiak.

Ania Rosińska


Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.