POŻEGNANIE STARSZAKÓW Z GRUPY MOTYLKI I MRÓWECZKI

Pożegnanie starszaków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek. Kończy się kilkuletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy.

Po czterech wspólnie spędzonych latach nadszedł czas pożegnania przedszkolaków, którzy od września przekroczą próg szkoły. Z tej okazji 23 czerwca 2017 roku w sali gimnastycznej ZS z OI nr 2 w Brzegu odbyła się Uroczystość Pożegnania Starszaków z wierszami Jana Brzechwy w roli głównej. Przedszkolaki tańcami, wierszami i piosenkami żegnały się z przedszkolem, by od 1 września zasiąść w ławkach i stać się prawdziwymi uczniami. Chwile refleksji i wspomnień przeszłości oraz zachwyty podziwu dla umiejętności wychowanków przedszkola przeplatały się z brawami i uśmiechami widzów. Było pięknie, wesoło i kolorowo, na twarzach widać było radość dzieci i wzruszenie rodziców. Po części artystycznej w wykonaniu dzieci, wręczeniu dyplomów i prezentów, najmłodszych czekała niezwykła niespodzianka. Rodzice dzieci z grupy Motylki przedstawili spektakl pt. ,,Spotkanie Bajek”. Aktorzy bardzo zaangażowali się w przygotowania, ćwicząc role popołudniami w tajemnicy przed dziećmi. Wszyscy profesjonalnie wcielili się w bajkowe postacie. Przedszkolaki były zachwycone bajką, nagrodzili aktorów głośnymi brawami oraz medalami. Na koniec pani Dyrektor podziękowała wszystkim za długoletnią współpracę i zaprosiła dzieci wraz z rodzicami na słodki poczęstunek, podczas którego wszyscy wspominali czas spędzony w przedszkolu.

Drodzy Rodzice, uśmiech naszych przedszkolaków i podziękowań to za mało. Dziękujemy za zaangażowanie , za to, że w tak zabieganym życiu znaleźliście Państwo czas i poświęciliście go Waszym dzieciom. Gratulujemy talentu i bardzo dziękujemy za teatralne przeżycia.

Ewa Tarczyńska